انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران

نسخه‌ی کامل: افزایش شانس موفقیت فناوری با فناوری نانو
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
شرکت تیتان اسپین (Titan Spine) برای افزایش نرخ رشد سلول های استخوانی وبهبود چسبندگی آن ها به قطعه کاشته شده درستون فقرات، نانوالگوهایی را روی این محصولات ایجاد نموده است، این فناوری به صورت پتنتی توسط تیتان اسپین به ثبت رسیده است. به گزارش"انجمن آرپی، لبر و اشتارگات در ایران" به نقل از ایرنا، شرکت تیتان اسپین (Titan Spine) یکی از شرکت های فعال در حوزه ادوات پزشکی است، این شرکت اخیرا موفق به دریافت گواهینامه ای برای محصول قابل کاشت در بدن موسوم به Endoskeleton®که در آن از فناوری nanoLOCKTM استفاده شده، از سازمان غذا و داروی آمریکا شده است.
nanoLOCK فناوری است که در نشست سالانه انجمن ستون فقرات آمریکا در سال 2014 (NASS) رونمایی خواهد شد. این فناوری برای ساخت محصول جدید تیتان اسپین استفاده شده است به طوری که با فراهم آوردن نانوساختارهایی روی سطح قطعه کاشته شده در بدن موجب افزایش رشد سلول های استخوانی و عامل رشد استخوان خواهد شد. باربارا بویان از دانشگاه ویرجینیا می گوید: این نانوساختار سطحی موجب می شود تا محصول قابل کاشت در ستون فقرات کارایی بهتری داشته باشد. وی بیان کرد: این فناوری محصول تحقیقات طولانی شرکت تیتان در حوزه استفاده از نانوالگوهای سطحی است که در نهایت منجر به دستاوردی شده که رشد و اتصال سلول های استخوانی را به قطعه کاشته شده افزایش می دهد. توپوگرافی سطحی nanoLOCK با آنچه که روکش های تیتانیوم ایجاد می نمایند، متفاوت است.
وی افزود: در واقع نانوالگوهای ایجاد شده در nanoLOCK، یک نانوپوشش نیست بلکه با استفاده از فرآیند احیاء، روی سطح تیتانیوم ایجاد می شود. روش مورد استفاده برای ایجاد نانوالگوها به صورت پتنتی توسط شرکت تیتان به ثبت رسیده است. استفاده از این فناوری و ایجاد نانوالگو روی سطح، تغییری در ظاهر محصول نهایی ندارد. پاول سلوسار از محققان این پروژه می گوید: ما فناوری سطحی جدیدی ارائه نمودیم که می تواند فرآیند جوش خوردن استخوان را در بیماران تسریع نماید. آنچه که ما به آن رسیدیم این بود که ایجاد تغییرات نانوساختار روی سطح قطعه کاشته شده در بدن می تواند نرخ تکثیر و رشد سلول های استخوانی را افزایش دهد. این فناوری ماحصل تحقیقات گسترده ما برای ساخت محصولی کاراتر بود.