انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران

نسخه‌ی کامل: موفقیت متخصصان ایرانی در ساخت پادتن پلی کلونال
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
متخصصان ایرانی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی ریاست جمهوری موفق به ساخت آنتی بادی (پادتن) پلی کلونال شدند.
به گزارش "انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران "به نقل از ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی، متخصصان کشورمان در پژوهشگاه فناوری های نوین علوم پزشکی جهاد دانشگاهی 'ابن سینا ' موفق به ساخت آنتی بادی های پلی کلونال متصل به رنگ فلورسنت (FITC) شدند.
براساس این گزارش، دو آنتی بادی کانژوگه شده متصل به رنگ فلورسنت (FITC ) دیگر که علیه IgG و IgA انسانی تهیه شده اند نیز در حال آزمایش نهایی هستند.
پادتَن یا آنتی بادی نوعی پروتئین است که در دستگاه ایمنی، در پاسخ به حضور پادگن(آنتی ژن) خاصی، تولید می شود و در خون به گردش درمی آید و معمولا اجسام بیگانه همچون باکتری و ویروس در بافت طبیعی بدن یا یک ماده غذایی حمله ور شده و آن را بی زیان می سازد.
FITC (فلورسنت ایزوتیوسیانات) یک ترکیب به رنگ سبز است که برای نشان دار کردن آنتی بادی استفاده می شود. اتصال (کانژوگه) این رنگ به آنتی بادی امکان مشاهده آنتی بادی با میکروسکوپ را فراهم می کند.