انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران

نسخه‌ی کامل: :سومین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم‌پزشکی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سومین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم‌پزشکی و نخستین کارگاه آشنایی با فناوری iPSC در چشم‌پزشکی با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
به گزارش "انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران " به نقل از ایسنا، سومین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم‌پزشکی با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و دانشگاه علوم پزشکی ایران در تاریخ 3 اسفندماه امسال در مرکز بین‌المللی همایش‌های رازی برگزار خواهد شد.

محورهای این سمپوزیوم شامل آینده پزشکی بازساختی در چشم‌پزشکی، روش‌های نوین سلول درمانی در چشم‌پزشکی، جایگاه ایران در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم‌پزشکی است.
در حاشیه این سمپوزیوم، نخستین کارگاه آشنایی با فناوری iPSC در چشم‌پزشکی در مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران در تاریخ 4 اسفندماه امسال برگزار می‌شود.
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محورهای این کارگاه مفاهیم پایه‌ای سلول‌های بنیادی، روش‌های تولید و تعیین خصوصیت سلول‌های بنیادی پرتوان القایی، کاربردهای سلول‌های بنیادی پرتوان القایی، مباحث پیشرفته در زمینه‌ سلول‌های بنیادی پرتوان القایی و ایجاد، کشت، نگهداری و تمایز سلول‌های بنیادی پرتوان القایی است.