انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران

نسخه‌ی کامل: مسائل اعتقادی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان عزیز با سلام یکی از دوستان سوالی را دررابطه با مسائل اعتقادی مطرح نمودند که در بخش خصوصی ذکر شده بود اما با اجازه ایشان در این قسمت به بیان سوال و پاسخ آن می پردازیم و دوست دارم این مطالب از طرف دوستان به چالش کشیده شود تا قدری عقاید خودمان را مرور و اصلاح کنیم .سوال این بود که :
آیا خداوند تابع قوانین طبیعت است؟چرا خداوند جلوی اختلالات و بیماری های ژنتیکی یا جهش های ژنتیکی را نمی گیرد؟ مگر از مادر مهربا نتر نیست برای بندگان؟
** چرا خداوند در طبیعت بیشتر دخالت نمی کند وبیشتر معجزه انجام نمی دهد مثلا چند مدت پیش یه روستایی با 2500نفر در افغانستان به علت رانش زمین به اعماق 100متری زمین فرو رفتند وآثاری از آنها پیدا نشد آیا خداوند نمتوانست این بندگان خود را از این حادثه صحیح وسالم نگه دارد وفقط منازل آنها را نابود کند؟
جواب :
پاسخ گفتن به این سوال مطالب مفصلی را می طلبد تا به پاسخی شیرین دست یافت اما اگر به اختصار بخواهیم بگوییم باید گفت اولا خداوند تابع طبیعت نیست بلکه طبیعت و قوانین آن است که آفریده و مطیع خداست . خداوند متعال طبیعت را خلق کرده و قوانین آن را همچون وزش بادها ، ریزش بارانها ، حرکت لایه های زمین و... را تنظیم فرمود حال انسان است که باید با سختیها دست و پنجه نرم کند و در پی شکستها و پیروزیها و کسب تجارب ، پیشرفت و توسعه مادی خود را رقم زند . به عنوان مثال اگر تهدید درندگان نبود چه نیازی بود که انسان از کپر نشینی به سوی غارنشینی و در پی تهدیدات دیگر و کسب رفاه بیشتر به تغییر شیوه زندگی تن دهد . نکته دیگر اینکه بسیاری از آسیبها از ناحیه خود ما رقم می خورد چه تغییرات طبیعی که ما انسانها در ایجاد بلایا نقش آفرینی می کنیم از قبیل تخریب محیط زیست و برخی از مصیبتها نشات گرفته از عوامل معنوی و یا به زبان دیگر عوامل غیرمحسوس می باشد از جمله اینکه احکام قضایی نابجا ، بی عفتیها و مسائل دیگر باعث خشکسالی می گردد یا قطع ارتباطات و بی حرمتی به والدین موجب مرگهای زودرس و کاهش عمر می گردد و همچنین عمل نکردن به برخی از سفارشات پزشکی موجبات بیماریها و تغییرات ژنتیکی در افراد می گردد همانند منهیات درباره زمان انعقاد نطفه یا انجام برخی گناهان بیان گردیده است تا هفت نسل تأثیرات آن باقی می ماند مطلب دیگر اگر مرض ، فقر و مرگ نبود چه کسی حاضر بود دست از دنیا بکشد و به آخرت برود . همین حالا با وجود مشکلات بسیاری از بیماران و درماندگان حاضر به رفتن نیستند و دیگر اینکه در سایه سختیهای دنیا رشد معنوی و علقه با پروردگار رقم می خورد و هر چه سختی بیشتر باشد روح و روان آزادتر هستند مگر نشنیده اید که می گویند یک پسر باید سربازی برود تا مرد شود . آخرین مطلب اینکه خداوند می تواند همه را بنده مطیع و گوش به فرمان خود قرار دهد اما چنین نمی کند و بسیاری در مسیر هدایت و در مسیر زندگی فریب ابلیس را می خورند و این آزمایش است برای تشخیص خوبان و بدان روزگار . گل