انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران

نسخه‌ی کامل: این گونه بلایا ،بیماریها ودرد و رنج ها درعالم حیوانات وجانوران چگونه توجیه می شوند؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
باسلام
این گونه بلایا ،بیماریها ودرد و رنج ها درعالم حیوانات وجانوران چگونه توجیه می شوند؟
در بخش اعتقادات دیگران قادر به ارسال پاسخ نیستند لطفا این اشکال را برطرف فرمایید. با تشکر
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان همانطور که مطرح گردید این مبحث یک مبحث مفصلی می باشد و مقدمه بحث این است که ما نگاه متفاوتی به مرگ و زندگی داشته باشیم . مرگ در محضر ما انسانها یک حادثه ناگوار است در صورتی که اگر فردی مرگ را به خوبی بشناسد نه تنها آن را ناگوار نمی داند بلکه این نعمتها و موهبات الهی را می بیند و البته بدین معنا نیست که دنیا بد می باشد ، دنیا از نظر یک فرد موحد همچون ائمه اطهار علیهم السلام بسیار خوب و دوست داشتنی است ولی مرگ درک مرحله جدیدی از زندگی بشری می باشد. که در این رابطه باید مفصل تر بحث کرد .
در مورد حیوانات هم مطالبی که در مورد انسانها گفته شد بعضا صدق می کند و برخی گرفته از ظلم دیگران است که ظالم و مظلوم حسابشان مشخص است . توضیحا عرض می کنم که همه موجودات عالم چه انسان و چه غیر انسان موحد و درراستای توحید ناگزیر به پذیرش عالم آخرت می باشند و همه چشم امید دارند به آن مرحله از زندگی .
در ادامه بحث دیروز این مطلب را نباید فراموش کرد که ظلم ظالمان و اشتباهات بشری را نباید پای خداوند نوشت در مورد افغانسان ساخت یک روستا در کنار یک کوه با هسته خاکی و رسی طبیعی است که چنین مسئله ای را باید رقم بزند همانند ساختن خانه در مسیر سیلاب و همچنین منظور از به چالش کشیدن ، جواب دادن نیست بلکه طرح سوال و ایجاد شبهه است که هم سوال و هم شبهه هر دو از محسنات یک مسلمان متفکر است .