انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران
ترشحات زردرنگی که برای چشم خطرناک هستند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران (http://rpsiran.ir/forum/.)
+-- انجمن: اخبار و اطلاعات پزشکی و چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: اخبار چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=5)
+--- موضوع: ترشحات زردرنگی که برای چشم خطرناک هستند (/showthread.php?tid=1150)ترشحات زردرنگی که برای چشم خطرناک هستند - سعیده - 1393 / 5 / 12

به گزارش"انجمن آرپی، لبر و اشتارگات در ایران" به نقل از در نیوز، محسن بهمنی کشکولی متخصص چشم پزشکی اظهار داشت: ترشحات زرد رنگ چشم می تواند یک آلرژی ساده و یا یک عفونت بسیار شدید باشد و یک علامت کاملا غیر اختصاصی است. وی افزود: این ترشحات می تواند به علت عفونت در قسمت سفیدی چشم باشد که خطرناک نیست، اما همین عفونت در نوزادان و افرادی که در سنین بالا هستند، می تواند خطرناک باشد. در صورتیکه عفونت قرنیه را بگیرد و این ترشحات از آنجا بیاید، حتی مقدار کم آن نیز خطرناک است. بهمنی کشکولی تصریح کرد: ترشحات زردرنگ گاهی اوقات به دلیل عفونت های کره چشم در لایه های مختلف آن رخ می دهند. گاهی نیز به علت انسداد مجرای اشک به خصوص در نوزادان و بزرگسالان ایجاد می شود.
در این هنگام اشک نمی تواند خارج شود، بنابراین می ماند و تغییر رنگ پیدا می کند. که در مواردی که این انسداد به روش جراحی باز نشود این مشکل ادامه پیدا می کند. وی اظهار داشت: ترشحات زردرنگ چشم در بعضی اوقات دائمی نیست و می تواند فصلی باشد که در این صورت معمولا منبع آلرژی دارد و باید درمانهای ضد آلرژی برای آن انجام گیرد ، اما ترشحاتی که سابقه نداشته اند و تازه ایجاد شده اند معمولا عفونی هستند و سریعا باید به چشم پزشک مراجعه شود. این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: به هنگام مشاهده ترشحات زردرنگ یا سفید رنگ در چشم باید حتما به چشم پزشک مراجعه شود، چون خود می تواند زمینه ساز بیماری های بد در چشم فرد باشد.