انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران
چگونه می توانیم از بیمار شدن جلوگیری نماییم و چگونه می توانیم دکتر خودمان باشیم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران (http://rpsiran.ir/forum/.)
+-- انجمن: مشاوره پزشکی و چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=29)
+--- انجمن: پزشک متخصص داخلی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=56)
+--- موضوع: چگونه می توانیم از بیمار شدن جلوگیری نماییم و چگونه می توانیم دکتر خودمان باشیم؟ (/showthread.php?tid=3208)چگونه می توانیم از بیمار شدن جلوگیری نماییم و چگونه می توانیم دکتر خودمان باشیم؟ - فرید - 1394 / 1 / 18

با سلام و عرض ادب خدمت شما دکتر نصرتی بزرگوار

لطفا در خصوص این مطلب که چگونه می توانیم از بیمار شدن جلوگیری نماییم و چگونه می توانیم دکتر خودمان باشیم؟ کمی راهنمایی بفرمایید.
بطور مثال راه های پیشگیری از بیمار شدن کدامند؟ و آیا یاد گرفتن طب قدیم را توصیه می کنید؟ و یا فرا گرفتن متدهایی همچون فشار درمانی یا گیاه درمانی و ... را توصیه می فرمایید؟

پیشاپیش از بذل توجه و پاسخ شما سپاس گزارم


RE: چگونه می توانیم از بیمار شدن جلوگیری نماییم و چگونه می توانیم دکتر خودمان باشیم؟ - دکتر نصرتی - 1394 / 2 / 14

با سلام خدمت سروران گرامی و ارجمند ،میلاد با سعادت مولود کعبه حضرت علی(ع)،روز پدر،کارگر و معلم را خدمت شما دوستان عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
 چگونه از بیمار شدن جلو گیری کنیم ؟
1-تغذیه مناسب: داشتن یک تغذیه سالم و متنوع نیاز بدن به ویتامین‌ها و مواد معدنی را تأمین می‌کند و نیازی به مکمل نیست. اما اگر احساس می‌کنید نیاز به مکمل دارید حتماً با پزشک مشورت کنید
 راز تغذيه سالم:
1-كمتر بخوريد
2- غذاى اصلى خود را از بين منابع گیاهی انتخاب كنيد: سالم ترين رژيم غذايى در دنيا بر مبناى دانه ها، سبزيجات، ميوه، نخود و لوبيا و دانه هاى مغزدار هستند و با غذاهاى (گوشتى) تكميل مى شوند.
3- به جاى آب ميوه از خود ميوه استفاده كنيد
4- از مقدار مشخصى بيشتر نخوريد
2-ورزش: ورزش باعث  تقویت سیستم ایمنی می شود. انجام حرکات ورزشی باعث تحریک قدرت دفاعی بدن در برابر انواع استرسها شده و همچنین خستگی روحی را به خستگی جسمی تبدیل می‌کند که با خوابیدن به راحتی رفع می‌شود. در نهایت این که ورزش دستگاه تنفسی را به کار می‌اندازد و آن‌را مقاوم‌تر می‌سازد. پس به طور مرتب و البته متعادل ورزش کنید. روزانه نیم ساعت پیاده روی،دوچرخه سواری در زمین مسطح و شنا ورزشهای مناسبی محسوب می شوند.توجه داشته باشید هر چه ورزش منظم تر باشد تاثیر آن بیشتر است.
3-دوری از استرس و اضطراب: استرس و فشارهای روحی ذخیره‌های انرژی ما را هدر و قدرت دفاعی بدن را کاهش  می دهند. استرس باعث افزایش میزان ترشح کورتیزول و آدرنالین می‌شود. به نظر می‌رسد این هورمون‌ها قدرت دفاعی بدن را کاهش می‌دهند. برای پیشگیری از بیماری باید از هر نوع استرس و فشار روحی دوری کنید.خواب خوب، انجام فعالیت‌های آرامش بخش،پناه بردن به طبیعت و دوری کردن از هم صحبتی با افراد منفی نگر از استرس و تشویش جلوگیری می‌کند.