انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران
: اهدای سلول های بنیادی یک فرد آلمانی و زندگی دوباره برای یک دختر عراقی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران (http://rpsiran.ir/forum/.)
+-- انجمن: اخبار و اطلاعات پزشکی و چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: اخبار پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=6)
+--- موضوع: : اهدای سلول های بنیادی یک فرد آلمانی و زندگی دوباره برای یک دختر عراقی (/showthread.php?tid=5362): اهدای سلول های بنیادی یک فرد آلمانی و زندگی دوباره برای یک دختر عراقی - صدف - 1396 / 2 / 12

یک دختر 15 ساله عراقی که مدت ها از کم خونی آپلاستی شدید رنج می برد، به لطف سلول های بنیادی که از یک اهدا کننده آلمانی غیر خویشاوند بدست آورد، زندگی دوباره ای یافته است.
به گزارش "انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران" به نقل از stem-cells-news، پزشکان و محققین به چک کردن رجیستری های مربوط به اهدا کنندگان سلول های بنیادی در هند پرداختند و بعد از نرسیدن به نتیجه دلخواه، آن ها رجیستری مربوط به سایر کشورها را بررسی کردند و با خوش شانسی یک اهدا کننده مطابق از نظر HLA را در عراق یافتند. سلول های بنیادی اهدا شده مربوط به یک مرد 25 ساله آلمانی بود که بعد از درخواست به هندوستان فرستاده شد. این سلول ها قبل از پیوند شدن برای دو هفته در 80 درجه سلیسیوس نگهداری شدند و سپس به این دختر عراقی پیوند شدند. در حال حاضر شرایط وی بسیار مساعد است و وی زندگی دوباره ای یافته است. دکتر پاندلی، مسئول این پیوند، بر این باور است که در سراسر دنیا بیش از 45 میلیون نفر برای دریافت پیوند مغز استخوان ثبت نام کرده اند و اهدای این سلول های نجات بخش می تواند امید دوباره ای به زندگی آن ها ببخشد.