انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران
تولید دستگاه کاهش روند ضعف چشم - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران (http://rpsiran.ir/forum/.)
+-- انجمن: اخبار و اطلاعات پزشکی و چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: اخبار چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=5)
+--- موضوع: تولید دستگاه کاهش روند ضعف چشم (/showthread.php?tid=5429)تولید دستگاه کاهش روند ضعف چشم - محسن سروش - 1396 / 4 / 24

به گزارش"انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران" تارنمای شبکه 'ای.بی.سی' استرالیا روز شنبه اعلام کرد این دستگاه کوچک قابل کاشت، توسط موسسه 'بیونیکز' و مرکز تحقیقات چشم استرالیا در ملبورن اختراع شده است.
این دستگاه در چشم قرار گرفته و ضمن ایجاد تحریک الکتریکی با سطح پایین، باعث انتشار مواد شیمیایی می شود که مانع مرگ سلول های شبکیه چشم خواهد شد.
این دستگاه ساخت استرالیا مراحل آزمایشی خود را با موفقیت پشت سرگذاشته است و به عنوان یکی از پروژه های بسیار مهم این کشور شناخته می شود.
'دیوید نایاگام' یکی از محققانی که بر روی این پروژه کار کرده است، گفت که آزمایش ها اثبات کرده اند این دستگاه در کند کردن ضعف چشم که به طور عمده منجر به نابینایی می شود، موثر عمل می کند.
وی گفت که تیم تحقیقاتی امیدوار است این دستگاه بتواند برای رفع تاری دید، از دست دادن بینایی و آب سیاه نیز که آزمایش های ابتدایی آن در 12 تا 18 ماه آینده آغاز می شود، موثر باشد.
به گفته این محقق استرالیایی، این دستگاه کوچکتر و ساده تر از چشم 'بیونیک' فعلی است.
چشم بیونیک متشکل از دو بخش بیرونی و درونی است. بخش بیرونی یک دوربین ویدیویی کوچک و یک رایانه است که روی عینک آفتابی سوار شده و روی سر قرار می گیرد تا فرد را قادر به دیدن کند.
نخستین چشم بیونیک جهان که امکان دیدن دنیا را برای میلیون ‌ها فرد نابینا و کم‌ بینا در سراسر دنیا فراهم می کند، سال گذشته به مغز یک زن 30 ساله پیوند زده شد./