انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران
:یک تست سریع برای تشخیص عفونت های چشمی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران (http://rpsiran.ir/forum/.)
+-- انجمن: اخبار و اطلاعات پزشکی و چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: اخبار چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=5)
+--- موضوع: :یک تست سریع برای تشخیص عفونت های چشمی (/showthread.php?tid=5499):یک تست سریع برای تشخیص عفونت های چشمی - محسن سروش - 1396 / 7 / 19

پزشکان و مهندسین در ساوتهمپتون میکروچیپی را طراحی کرده اند که می تواند ظرف چند دقیقه عفونت های چشمی تهدید کننده بینایی را شناسایی کند و مانع از آسیب های ناشی از استفاده از آنتی بیوتیک ها شود.
به گزارش"انجمن حمایت ازبیماران چشمی شبکیه(آرپی،لبر و اشتارگات)در ایران"به نقل ازبنیانmedicalxpress، روش های تستی معمولی برای عفونت های قرنیه یا کراتیت میکروبی شامل استفاده از میکروسکوپ، کشت در آزمایشگاه و تست های حساسیت آنتی بیوتیکی است که می تواند برای رسیدن به جواب 48 ساعت تا دو هفته طول بکشد.
مهندسین الکترونیک و میکروبیولوژیست ها در دانشگاه ساوتهمپتون از یک میکروچیب برای آنالیز باکتری های استخراج شده از نمونه های بافتی آلوده در آزمایشگاه استفاده کرده اند.  آن ها دریافته اند که اندازه گیری ویژگی های الکتریکی تک باکتری زمانی که آن ها به صورت تک به تک از بین الکترودهای کوچک و با سرعت زیاد عبور می کنند می تواند وجود عفونت های مختلف ناشی از باکتری ها از اشرشیا کلی گرفته تا سودوموناس را تشخیص دهد. هر چند استفاده از این میکروچیپ در حال گذراندن تست های آزمایشگاهی است اما طولی نخواهد کشید که به عنوان یک تست تشخیصی سریع برای عفونت های چشمی در بالین مورد استفاده قرار گیرد.
عفونت های قرنیه زمانی رخ می دهد که قرنیه بوسیله یک شیء خارجی آسیب می بیند و به مکانی برای رشد باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها تبدیل می شود که اغلب از طریق لنزهای تماسی منتقل می شوند. سالانه حدود 6000 مورد عفونت قرنیه در بریتانیا گزارش می شود که یک سوم آن ها ناشی از لنزهای چشمی است./