انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران
:سومین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم‌پزشکی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران (http://rpsiran.ir/forum/.)
+-- انجمن: اخبار و اطلاعات پزشکی و چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: اخبار چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=5)
+--- موضوع: :سومین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم‌پزشکی (/showthread.php?tid=5566):سومین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم‌پزشکی - محسن سروش - 1396 / 11 / 14

سومین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم‌پزشکی و نخستین کارگاه آشنایی با فناوری iPSC در چشم‌پزشکی با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
به گزارش "انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران " به نقل از ایسنا، سومین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم‌پزشکی با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و دانشگاه علوم پزشکی ایران در تاریخ 3 اسفندماه امسال در مرکز بین‌المللی همایش‌های رازی برگزار خواهد شد.

محورهای این سمپوزیوم شامل آینده پزشکی بازساختی در چشم‌پزشکی، روش‌های نوین سلول درمانی در چشم‌پزشکی، جایگاه ایران در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم‌پزشکی است.
در حاشیه این سمپوزیوم، نخستین کارگاه آشنایی با فناوری iPSC در چشم‌پزشکی در مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران در تاریخ 4 اسفندماه امسال برگزار می‌شود.
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محورهای این کارگاه مفاهیم پایه‌ای سلول‌های بنیادی، روش‌های تولید و تعیین خصوصیت سلول‌های بنیادی پرتوان القایی، کاربردهای سلول‌های بنیادی پرتوان القایی، مباحث پیشرفته در زمینه‌ سلول‌های بنیادی پرتوان القایی و ایجاد، کشت، نگهداری و تمایز سلول‌های بنیادی پرتوان القایی است.