انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران
ایموجی های جدید اپل برای افراد ناتوان جسمی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران (http://rpsiran.ir/forum/.)
+-- انجمن: آموزش (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=14)
+--- انجمن: نرم افزارهای کاربردی کم بینایان (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=63)
+--- موضوع: ایموجی های جدید اپل برای افراد ناتوان جسمی (/showthread.php?tid=5603)ایموجی های جدید اپل برای افراد ناتوان جسمی - محسن سروش - 1397 / 1 / 9

به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)
این ایموجی ها برای نشان دادن مشکلات این افراد است. اگر رنگ پوست ها را هم در نظر بگیریم تعداد این ایموجی ها به ۴۵ عدد می‌رسد.

اپل هم اکنون در پی رسمی کردن این ایموجی ها برای استفاده عام است. اما ممکن است که عده زیادی از مردم در زندگی خود حتی یکبار هم از این ایموجی ها استفاده نکنند. این ایموجی ها شامل افرادی با سمعک، اندام های مصنوعی، عصا و ویلچر می‌شود. اپل می‌گوید که این تازه شروعی برای عامه سازی ایموجی ها است و در آینده بر تعداد آن ها افزوده می‌شود.
[تصویر:  oz2vz-crop-c0-5__0-5-700x466-75.jpg]
[تصویر:  3mw5x-crop-c0-5__0-5-700x467-75.jpg]
جلسه ای که این ایموجی ها را تصویب می‌کند در ماه آینده برگذار خواهد شد. اگر که این سری ایموجی ها تصویب شوند در آپدیت Emoji 12.0 قرار می‌گیرند. این آپدیت در سال ۲۰۱۹ عرضه می‌شود و تا آن زمان می‌توان به آن ایموجی های جدید اضافه کرد. لیست ایموجی های سال ۲۰۱۸ تکمیل شده است و در نیمه دوم امسال بر روی بیشتر پلتفرم های موبایل منتشر خواهد شد. باید دید که در این لیست چه ایموجی های جدیدی اضافه شده است و چه مقدار از آن ها کاربردی خواهند بود.