انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران
: سهم ۳ درصدی معلولین در استخدام‌های هلال احمر/بسته‌ حمایتی برای معلولان - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران (http://rpsiran.ir/forum/.)
+-- انجمن: اخبار و اطلاعات پزشکی و چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: اخبار گوناگون (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=28)
+--- موضوع: : سهم ۳ درصدی معلولین در استخدام‌های هلال احمر/بسته‌ حمایتی برای معلولان (/showthread.php?tid=5650): سهم ۳ درصدی معلولین در استخدام‌های هلال احمر/بسته‌ حمایتی برای معلولان - صدف - 1397 / 4 / 26

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر از سهم سه درصدی معلولین کشورمان در استخدام‌های هلال احمر خبر داد.
به گزارش "انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران" به نقل از  خبرگزاری تسنیم، دکتر حسن صفاریه در دیدار با مینا مجتهدی - مشاور بخش معلولیت کمیته بین المللی صلیب سرخ جهانی اظهار داشت: معلولین در کشور ما از منزلت و جایگاه رفیعی برخوردار هستند، این جایگاه به حدی است که سه درصد از استخدام‌های جمعیت هلال احمر به معلولین اختصاص پیدا کرده است.
وی با اشاره به ارائه خدمات به معلولین در هلال احمر افزود: ما علاوه بر ارائه خدمات توانبخشی به معلولین، ارائه خدمات حمایتی، استخدامی، آموزشی و رفاهی را نیز در دستور کار قرار دادیم.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با تشریح این خدمات گفت: این خدمات از سوی دو سازمان داوطلبان و جوانان به معلولین در قالب بسته‌های حمایتی ارائه می‌شود.
وی گفت: این نهاد مردمی در حال حاضر در ارائه خدمات همه جانبه به معلولین کشور بسیار وزین و سازماندهی شده عمل می‌کند که این امر خود نشان دهنده اهتمام ویژه هلال احمر به رسیدگی همه جانبه به معلولین کشور است.
صفاریه در ادامه اظهارات خود با اشاره به نقش خیرین در جمعیت هلال احمر تاکید کرد: که این جمعیت با کمک خیرین بخش قابل توجهی از نیازهای معلولین را تامین و رفع می کند که این نشان دهنده اعتبار و مرجعیت این نهاد مردمی در بین مردم است.
وی خاطر نشان کرد: در هلال احمر هیچ فردی به‌دلیل تنگناهای مالی از ارائه خدمات محروم نمی‌شود و تحت هر شرایطی این خدمات در اختیار مددجویان و توانخواهان هلال احمر قرار می‌گیرد.
همچنین در این نشست مینا مجتهدی - مشاور بخش معلولیت کمیته بین المللی صلیب سرخ جهانی ضمن تبیین اهداف و وظایف بخش معلولیت کمیته بین المللی صلیب سرخ جهانی خطاب به هیات ایرانی گفت: یکی از اهداف اصلی کمیته بین المللی صلیب سرخ ارائه تمامی خدمات به معلولین است.
وی ادامه داد: این کمیته علاوه بر ارائه خدمات توانبخشی به معلولین نسبت به تامین همه نیازهای معلولین در جامعه تاکید فراوانی دارد.
مشاور بخش معلولیت نهضیت عنوان کرد: این مهم به آن معناست که معلولین باید بتوانند در کنار ارائه خدمات توانبخشی از خدمات رفاهی و آموزشی و استخدامی در جامعه برخوردار باشند.
وی با اشاره به فعالیت جمعیت هلال احمر در این حوزه افزود: من خوشحالم که اهداف کمیته صلیب سرخ با جمعیت هلال احمر در حمایت از معلولین مشترک است.
همچنین مشاور بخش معلولیت کمیته صلیب سرخ جهانی ضمن از بخش‌های مختلف معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر بازدید به عمل آورد.