انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران
:ثبت نام بیماران اشتارگارت Stargardtدرفاز3آزمایش بالینی توسط شرکتAcucella - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران (http://rpsiran.ir/forum/.)
+-- انجمن: اخبار و اطلاعات پزشکی و چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: اخبار چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=5)
+--- موضوع: :ثبت نام بیماران اشتارگارت Stargardtدرفاز3آزمایش بالینی توسط شرکتAcucella (/showthread.php?tid=5677):ثبت نام بیماران اشتارگارت Stargardtدرفاز3آزمایش بالینی توسط شرکتAcucella - محسن سروش - 1397 / 9 / 3

-تاریخ 21 /نوامبر/2018
شرکت Acucella درحال حاضرثبت نام ازبیماران چشمی اشتارگارت در"فاز3"آزمایشات بالینی را که برروی این بیماران توسط داروهای خوراکی جدیدخود، جهت درمان در افراد مبتلا به بیماری اشتارگارت(Stargardt)که نوعی بیماری ارثی از دژنراسیون ماکولاست، آغازخواهد نمود.به گزارش"انجمن حمایت ازبیماران چشمی شبکیه(آرپی،لبرواشتارگارت)درایران "به نقل ازبنیادمبارزه بانابینایی، حدود 160بیمارشرکت کننده در این آزمایش در 30 سایت در 11 کشور ثبت نام خواهند شد. شرکت کنندگان به صورت تصادفی برای دریافت 10 میلی گرم داروی emixustat و placebo(پلاسبو)  یکبار در روز به مدت 24 ماه اختصاص داده خواهذ شد.
نسبت دارویemixustat بهplacebo جهت افراد مبتلا 2:1 است.
بیماری اشتارگارت Stargardt که براثر انباشته شدن مواد منفی سمی از پردازش ویتامین A در شبکیه ست که ایجادمی گردد. متابولیسم ویتامین A، به عنوان چرخه ویژوال شناخته شده است، که شبکیه به نور پاسخ می دهد. با این حال، در افراد مبتلا به این بیماری، مواد جانبی مضر از چرخه بینایی به اندازه کافی در شبکیه مشخص نیست، که منجر به مرگ سلول های حمایتی شناخته شده به عنوان اپیتلیوم رنگدانه شبکیه (RPE) است. از دست دادن RPE در نهایت باعث مرگ فتورسپتورها( photoreceptors )، که همان سلول هایی است که بینایی را ممکن می سازد.از دست دادن Photoreceptor و RPE در بیماری آشتارگارت(Stargardt) در قسمت ماکولا، یعنی نقطه مرکزی شبکیه رخ می دهد.بایداشاره نمودEmixustas برای بهبوذ و تسکین بیماری اشتارگارت با طراحی سیگنال بینایی ساخته شده است.
دکتراستفان رز(Stephen Rose)، دبیر علمیBlindness Fighting Blind می گوید: "در مطالعه فاز 3، محققان بالینی، ارزیابی اثربخشی و ایمنی داروی" Emixustat" را ارزیابی خواهند کرد.آزمایشات بالینی فاز 3 اغلب گفته می شود "محوری "است، زیرا نتایج آن معمولا تعیین می کند که پژوهشگران و مجریان به دنبال تایید FDA برای درمان در حال توسعه خواهد بود.
شما می توانید با شماره 8310-803-206 تماس ویا باارسال نامه الکترونیکی به آذرس: clinicaltrials@acucela.com اطلاعات بیشتری در مورد درمان بیماری وآزمایشانت کسب نمائید. جزئیات بیشتر در مورد نوع آزمایشات و درمان آن  به زودی توسط اینجانب از طریق سایت  clinicaltrials به اطلاع شما بیماران قرارخواهم داد.
مترجم:محسن سروش/