انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران
: تسریع فرایند درمان نابینایی و تخریب ماکولا - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران (http://rpsiran.ir/forum/.)
+-- انجمن: اخبار و اطلاعات پزشکی و چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: اخبار چشم پزشکی (http://rpsiran.ir/forum/./forumdisplay.php?fid=5)
+--- موضوع: : تسریع فرایند درمان نابینایی و تخریب ماکولا (/showthread.php?tid=5768): تسریع فرایند درمان نابینایی و تخریب ماکولا - صدف - 1399 / 7 / 15

در حالی که هیچ درمانی برای نابینایی و تخریب ماکولا وجود ندارد، محققین سعی در تسریع فرایند مطالعات به منظور یافتن راهی برای احیای بینایی داشته اند.به گزارش "انجمن حمایت ازبیماران چشمی آرپی،لبر و اشتارگات در ایران " به نقل از medicalxpress، در تلاشی جدید محققین دانشگاه واشنگتن توانسته اند با موفقیت تغییراتی در فرایند استاندارد توموگرافی انسجام نوری(OCT) ایجاد کنند تا تغییرات کوچک در پاسخ به نور را در گیرنده های نوری منفرد در چشم شناسایی کنند. این تغییرات در OCT که در این مطالعه صورت گرفته است به محققین کمک می کند که درمان هایی مانند سلول های بنیادی و ژن درمانی را برای درمان بیماری های شبکیه با اطمینان بیشتری تست کنند. در واقع OCT تغییر یافته به ابزاری تبدیل شده است که روی شبکیه تمرکز می کند و نشان می دهد که آیا درمان موثر بوده است یا خیر.
در حال حاضر محققین الکترودهایی را روی قرنیه می چسبانند که ناحیه بزرگی شامل بیش از یک میلیون سلول را در بر می گیرد. اما تغییرات صورت گرفته در این OCT به آن ها اجازه می دهد که دقتی نانومتری داشته باشند و در نتیجه برآورد دقیق تری از میزان بهبودی بدست آورند.